Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Cestovanie a stres za volantom? Nenechajte si pokaziť deň

Zverejnené
Stres-cestovanie

Obyčajné ranné cestovanie za prácou alebo inými povinnosťami môže hrať kľúčovú rolu v tom, aký deň prežijete. Počas pár desiatok minúť totiž môžete nazbierať viac stresu než niekedy za celý deň. Môže vás rozrušiť až natoľko, že v daný deň stratíte pojem o financiách a zlá nálada vám môže zmariť nejeden obchod.

Ako eliminovať stres pri cestovaní?

V dnešnom článku sa pozrieme, ako by ste mohli prípadný ranný stres minimalizovať na čo najnižšiu možnú mieru. Pozrite si nasledujúce štyri tipy a možno aj vaša ranná jazda bude med lízať! 🙂

  1. Skráťte si cestu

Použite systém zabudovanej navigácie alebo jednu z moderných aplikácií na cestovanie, ako je Waze. Tá vám na základe online dopravných informácií navrhne menej upchatú trasu. Váš deň tak začne o čosi lepšie!

  1. Cestovanie si plánujte

Naplánujte si, že do práce chcete prísť napr. o deviatej. Ak viete, že sa zápche pri vašom bydlisku nedá vyhnúť, rátajte s tým vopred. Váš organizmus tak bude v oveľa väčšej pohode, pretože bude na zápchu pripravený. Vyhnite sa tomu, že odídete 10 minút pred deviatou s tým, že sa spoľahnete, že zápcha „dnes nebude“.

  1. Dýchajte! 🙂

Ak ste sa ocitli v neočakávanej zápche, zhlboka dýchajte. Hoci to znie triviálne, aj takáto drobnosť vám môže pomôcť cítiť sa omnoho lepšie. Dýchanie umožňuje telu upokojiť sa, vďaka čomu eliminujete stres. To je pri cestovaní extrémne dôležité.

  1. Využite čas na niečo prospešné

Vyskúšajte si počas jazdy počúvať napr. rôzne audio-výučbové nahrávky. Počas ranného dochádzania sa tak možno naučíte nový jazyk alebo sa dozviete niečo nové o oblasti, ktorá vás zaujíma. Cestovanie môžete využiť aj na počúvanie podcastov z finančníckeho sveta. Okrem toho tento čas môžete využiť aj na zlepšenie vzťahov s rodinou alebo obchodnými partnermi. Ak máte v aute Bluetooth, volajte! Nezabúdajte však dávať pozor aj na cestu.

Ak by ste chceli zmeniť svoju prácu, nezabúdajte, že nikdy nie je neskoro na zmenu. 🙂

 

  • Zdieľať