Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Čas: ako si správne manažovať ten svoj?

Zverejnené

Čas: meriame ho, žijeme podľa neho a občas ho… Len tak márnime. Väčšina z nás sníva o tom, že deň raz bude trvať dlhšie, že bude mať viac hodín. To sa (s najväčšou pravdepodobnosťou) však nikdy nestane. Zostáva nám tak len sa nejako popasovať s 24 hodinami, ktoré nám život ponúka. Ale ako?

Vážte si svoj pracovný čas

V živote by malo platiť, že svoj čas by sme mali obetovať iba činnostiam, ktoré nás nejakým spôsobom obohacujú. V prípade práce to platí dvojnásobne. Nemala by nás totiž obohacovať iba finančne, ale aj pocitom a slobodou. Ak sa dobre necítite vo svojej bežnej práci, skúste to zmeniť. Nikdy nie je neskoro začať robiť to, čo vás najviac baví.

Dávajte si pozor, komu dôverujete

Keď od vás najbližšie bude potrebovať pomoc človek, ktorý vám v živote nič (po duchovnej a emočnej stránke) nedal, zvážte, či mu ju preukážete. Svoj čas by ste totiž mali venovať iba ľuďom, ktorí za to naozaj stoja. Podľa štatistík máte približne 70 rokov na to, aby ste si svoj život skutočne užili. Nestarajte sa o to, kto vás bude ohovárať. Žite.

Pracovné povinnosti obmieňajte s relaxom

Ak si do kalendára naplánujete 20 meetingov a 70 úloh do týždňa, je možné, že časom vyhoríte. Nevravíme, aby ste prestali pracovať. Svoje meetingy a úlohy si vyvážene kombinujte s časom, v ktorý relaxujete. Bez relaxu totiž vaše telo dlhodobo nebude správne fungovať a môže sa stať, že napokon nestihnete ani polovicu toho, čo ste chceli.

Skúste si zabezpečiť finančnú slobodu

Čas je priamo úmerný našej finančnej slobode. Čím viac jej máte, tým viac máte aj času. A tým viac času teda môžete venovať tomu, čo vás naozaj na 110 % napĺňa a čo milujete. Ideálne je, samozrejme, spojiť prácu s vášňou. Nepredbiehajte sa s ostatnými, ale iba sami so sebou. Nepotrebujete ten nový Mercedes len preto, lebo ho má váš kamarát. Ale viete, že ho mať môžete – pretože robíte to, čo vás baví.

 

  • Zdieľať