Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Je čas niečo si priať. Urobte zmenu k lepšiemu životu už dnes

Zverejnené

V polovici novembra začína okrem mrazivého počasia v ľuďoch evokovať blížiace sa vianočné sviatky aj potreba zháňania darčekov.

Pre starého otca hrubé ponožky, mame kvetinovú voňavku,  mladšiemu synovi hasičské autíčko, a to ste so zoznamom ešte len začali. Akokoľvek si dáte na ňom záležať, vždy zabudnete na jednu osobu. Seba.

Vianoce v nás automaticky prebúdzajú túžbu obdarovať ostatných, a to je krásne a nezištné. Teda, nezištné len do momentu, kým nečakáme aj my dary od iných. V najbližších dňoch pravdepodobne dostanete otázku – Čo chceš pod stromček? Skúste to tento rok nehrať na skromnosť a nehovorte pyžamo.

To, po čom človek najviac v živote túži, súvisí so zmenou a s tým, že sa chce stať lepšou verziou seba. V závale každodenných povinností tieto potreby potláča, až kým nepríde „odklínací deň“ – prvý január. Je záhadou, prečo práve v deň, keď má prevažná väčšina pozemšťanov opicu, sa na seba dokáže pozrieť najtriezvejšie.

A už to ide, v novom roku:

  • žiadne pivo
  • prestať fajčiť
  • dať si opraviť zuby
  • odsťahovať sa od rodičov
  • schudnúť z brucha
  • naučiť sa plávať
  • získať vodičský preukaz
  • požiadať priateľku o ruku
  • absolvovať kurz angličtiny
  • zmeniť prácu a začať podnikať

Je vám to povedomé? Koľko takých zoznamov ste napísali v novom bavlnenom pyžame s nápisom Dreamer? Úspešní ľudia nesnívajú o úspechu, ale si ho užívajú. Všetko sa dá, len treba chcieť.  Ak chcete prestať fajčiť, no kúpiť náplasť sa nikdy neodhodláte, pýtajte si ju pod stromček a k tomu motivačnú knihu, aby ste neskĺzli a dokázali to. Ak sa chcete naučiť plávať, no vždy si nájdete dôvod to odložiť, žiadajte permanentku na plaváreň. Ak túžite ovládať angličtinu, no k samoštúdiu sa nedonútite, pýtajte si darčekový poukaz na večerný kurz pre dospelých. A ak náhodou chcete zmeniť prácu či začať podnikať, obdarujte samých seba a kontaktujte nás vo Finanzpartner. 🙂

Prečítajte si aj: ŠTYRI TIPY, AKO NESTRATIŤ MOTIVÁCIU

Skúste si napísať zoznam predsavzatí na nový rok už dnes. No a čo, že je 16. november? Ak budete vedieť, čo chcete v živote zmeniť k lepšiemu, pod stromček napokon dostanete to, čo skutočne využijete a čo vás urobí šťastnými. A o to predsa na Vianoce ide, nie? Plniť sny blízkym a im zase dovoliť napĺňať tie naše.

Múdrosť na záver:

„Pre ľudí pevného predsavzatia a vytrvalosti niet nemožností.“

Milan Rastislav Štefánik