Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Poznáme 7 povahových čŕt úspešných ľudí. Koľko z nich máte vy?

Zverejnené

Keď budeš robiť to, čo si vždy robil, tak dostaneš to, čo si vždy dostal.

– Jack Canfield

 

Mnoho z nás premýšľa nad tým, prečo je niekto viac úspešný a niekto menej. Trávime až príliš veľa času premýšľaním, miesto toho aby sme vykonali aktivitu. Dennodenne zvádzame boj s tým, že sa nám niečo nechce. Len málo ľudí si dokáže odoprieť uspokojenie z krátkodobého hľadiska a preto ťažko dosahuje úspech z hľadiska dlhodobého. Na to aby sme dosiahli úspech v akejkoľvek oblasti musíme najprv niečo obetovať. Aby sme dosiahli úspech, mali by sme popracovať na 7. základných povahových črtách.

1. Ochota pracovať dlhšie

Začiatok nie je vždy jednoduchý a je potrebné sa viac učiť a prijímať väčšie množstvo nových informácií. Nebojme sa toho, v budúcnosti už budeme k týmto vedomostiam pripájať len tie, ktoré budú pre nás prospešné a potrebné.

2. Ochota vstávať skôr

Ranné vtáča, alebo nočná sova. Je dôležité byť produktívny a venovať čas vyčlenený na aktivity, ktoré nás posúvajú v našom pláne do predu. Je jasne preukázané, že ak sme ochotní ísť cez zónu komfortu, máme väčší predpoklad stať sa úspešnými.

3. Vedieť sa sústrediť

Ak pracujete na dôležitej úlohe, máte dôležitú poradu, alebo robíte emaily, odložte mobilný telefón tak, aby vás nerušil. Často sa hovorí o tom, koľko úloh dokážeme urobiť naraz. Avšak vtedy naša produktivita klesá dole. Multitasking už dávno nie je IN. Ak robíte akúkoľvek aktivitu, robte ju na 100%. Sústreďujte sa iba na tú jednu činnosť v danej chvíli.

4. Obetovať čas a energiu

Asi vás sklamem, ale bez toho aby ste niečo obetovali, nič nedostanete. Hnevá vás, že zatiaľ čo vy sa o niečo snažíte, iní sedia na káve alebo pozerajú seriál? A to je práve ono. To, že vy investujete svoj čas a energiu na naplnenie svojich budúcich cieľov a snov. Dobre investovaný čas a energia sa vám vždy odvďačia v podobe úspechu.

5. Naučiť sa sebadisciplíne

Dnes sa mi nechce, urobím to zajtra. To nie sú slová lídra ani úspešného človeka. Dnes to urobím, lebo viem, že keď niečo obetujem, tak mi to v budúcnosti prinesie úspech. V budúcnosti, nie hneď zajtra.

6. Premýšľať nad nasledujúcim krokom

Aj malý krok je krok. Ale musíte vedieť kam kráčate. Plánujte a premýšľajte, kde vás majú jednotlivé kroky doviesť. Nenechávajte sa unášať ako list vo vetre. Majte jasný smer.

7. Byť trpezlivý

Výsledky sa nemusia prejaviť ihneď, môžu to byť malé a nebadateľné pokroky. Avšak jedného dňa do seba všetky časti zapadnú ako skladačka a vám to vydreté úsilie začne dávať zmysel. A pokiaľ budete trpezliví, úspech sa dostaví a s ním aj pocit šťastia.

 

Najväčšou odmenou je dobrý pocit z nás samých. Ak urobíme niečo náročnejšie, automaticky sa nám zvyšuje pocit sebahodnoty a mozog začína vyplavovať endorfín – hormón šťastia. Tak nečakajme na zázrak, ale urobme vedome prvý krok.

 

Ak sa chcete zaradiť do tímu úspešných ľudí, dohodnite si s nami stretnutie. Radi vám ukážeme, ako s nami viete vykročiť na cestu úspechu.

Spoločnosť Finanzpartner, a.s. sa už 10. rokov venuje zabezpečeniu ochrany života a majetku klienta. Vďaka tisícom spokojných klientov máme status dôveryhodnej spoločnosti a vytvárame našim klientom spokojný spánok.

 

 

 

  • Zdieľať