Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

11 činností, ktoré robia úspešní ľudia pred raňajkami. Vyskúšajte to aj vy

Zverejnené
 1. Skoršie vstávanie
  Určite ste už veľa počuli o skorom rannom vstávaní úspešných ľudí. Riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook vstáva každý deň o 4:30. Vedeli by ste si to predstaviť? Tým, že vstanú skôr, získajú „náskok“ a stihnú viacero vecí.
 2. Ranná rozcvička
  Pre človeka je veľmi prospešné hoci len 10-minútové cvičenie. Tým váš mozog bude pracovať lepšie a pomôže robiť lepšie rozhodnutia počas pracovného dňa.
 3. Monitorovanie, čo sa deje vo svete
  Úspešní ľudia totiž musia byť v obraze, informácie sú pre nich a ich biznis kľúčové, pozorne teda každé ráno sledujú, aké zmeny sa vo svete dejú a ako ich to môže ovplyvniť.
 4. Piť veľa vody
  Osvojte si aj vy tento zvyk – pohár vody po prebudení – pokiaľ ho už samozrejme nemáte zavedený. Zlepšuje to vstrebávanie, okrem toho vás tiež prebudí a dodá energiu.
 5. Dopriať si rannú sprchu
  Rannú sprchu uprednostňujú mnohí úspešní ľudia. Je to miesto, kde môžu rozmýšľať, horúca voda a relax ich dokonale naštartuje a dodáva im energiu. Je vedecky dokázané, že naše najlepšie nápady máme práve v sprche.
 6. Tráviť čas s blízkymi
  Prezident Obama napríklad uplatňoval pravidlo, že každé ráno raňajkoval so svojou rodinou.
 7. Spísať si, za čo ste vďační
  Úspešní ľudia si totiž uvedomujú, že majú za čo ďakovať. Za to, že majú dobrú prácu, do ktorej sa chystajú, že majú okolo seba rodinu, priateľov, za úspechy… a za čo ste vďační ráno vy?
 8. Čítanie a posielanie e-mailov
  Polovica ľudí vo vedúcich pozíciách začína svoj deň čítaním si došlých e-mailov a odpisovaním na ne.
 9. Ustlať si svoju posteľ
  Ustlanie svojej postele každé ráno vraj vedie k zvýšeniu produktivity počas dňa.
 10. Meditovať
  Úspešní biznismeni sa snažia ráno „vyčistiť“ si hlavu krátkou meditáciou. V tichu si utriedia myšlienky alebo sa len sústredia na dýchanie, ktoré im dokáže pomôcť pripraviť sa na pracovný deň.
 11. Pracovať na svojich vlastných projektoch
  Venujete sa popri práci svojim snom či najväčším záľubám? Po príchode z práce na to často už nemáme energiu, prečo to teda neurobiť ráno?

Múdrosť na ráno:

Úspešný človek je ten, ktorý ráno vstane, večer si ľahne a medzitým robí to, čo chce.

Bob Dylan