Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

10 zaujímavých kníh, ktoré Vám môžu pomôcť v práci, v škole alebo aj vo vzťahoch

Zverejnené

Mnohé knihy nám dávajú šancu zmeniť svoj život. Samozrejme nemusí to byť iba motivačná literatúra.

1. Think and Grow RichNapoleon Hill (1937) 

Napolen Hill je základom pre všetky motivačné knihy, ktoré Vám pomôžu nájsť svoje “lepšie ja” a otočia Vám život o 180 stupňov. Hill zbieral informácie, skúmal a spovedal skúsených biznismenov ako Edison, Ford, Rockefeller, Carnegie a ďalší.

2. MindsetCarol Dweck (2007)

Veľa z nás sa mylne domnieva, že sme sa narodili s určitými vlastnosťami, na ktorých nevieme pracovať. Porovnávame sa s ľuďmi, ktorí už vo svojom živote niečo veľké dosiahli…No nedostali sa tam zo dňa na deň. Táto kniha Vám môže otvoriť oči a pomôcť vnímať veci inak.

Úspešní ľudia hľadajú výzvy a ťažké úlohy, aby sa zlepšovali a vyskúšali sa, nie tie jednoduché.

 3. Made to Stick — Chip & Dan Heath (2007)

Pre ľudí z marketingu je táto kniha základ, ale hodí sa samozrejme pre každého, kto vo svojom živote bude musieť niečo prezentovať. Naučí Vás ako podať svoje myšlienky, nápady a ako presvedčiť zákazníka, keď buduješ firmu alebo tvoríš základ marketingovej stratégie a komunikácie.

 4. Influence: The Psychology of Persuasion – Robert B. Cialdini (2006)

Každý deň sme pri našom správaní a rozhodovaní ovplyvňovaní externým prostredím. V tejto knihe sa dozviete, ako obchodníci, podomoví predavači a marketéri dokážu využiť niekoľko princípov, vďaka ktorým dokážu do určitej miery ovládať Vaše správanie.

5. How to Win Friends & Influence People — Dale Carnegie  (1937)

V preklade – Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí. Dale Carnegie ide priamo na vec, mierne manipuluje s ľudmi pre svoje vlastné dobro. Výborné a veľmi, veľmi užitočné čítanie…

6. Crucial conversations – Kerry Patterson & Joseph Grenny (2011)

Táto kniha Vám pomôže zvládať nielen veľmi ťažké životné, ale aj pracovné situácie. Najmä keď schopnosť viesť rozhovor môže rozhodnúť o Vašom osobnom alebo pracovnom úspechu či neúspechu.

7. Making Habits, Breaking Habits – Jeremy Dean (2013)

Sú dobré zvyky a zlé zvyky. Ako si vytvoriť dobré zvyky  – napríklad zdravé jedlo, viac pohybu, upratovanie v dokumentoch a ako sa zbaviť tých zlých návykov, Vám ukáže práve táto knižka.

8. Quiet — Susan Cain (2013)

Určená pre introvertov! Ak ste skôr extroverti a nezaujíma Vás svet introvertov, túto knihu zatiaľ čítať nemusíte. Ak ale máte v rodine alebo v práci silného introverta, táto kniha Vám môže pomôcť pochopiť ich svet.

9. The Art of War-Sun Tzu (6. storočie pred Kristom)

Ide o manažérsku klasiku. Hovorí síce o vojnových stratégiách, ale tie sa samozrejme dajú aplikovať do podnikateľských stratégií alebo využiť pri riešení osobných konfliktov.

10. Mastery — Robert Greene (2013)

Zameriava sa na životy úspešných ľudí, napr. Da Vinciho, Einsteina a odhaľuje ich cesty na vrchol. Opakuje sa skutočnosť, že nikto z nich sa nenarodil majstrom. Áno, mohli mať talent, ktorý v mladom veku nikto nevidel, ale potrebovali šťastie a lásku k tomu, čo robia. A samozrejme veľa hodín zlepšovania svojich schopností.

  • Zdieľať